GameEkstra GamerArena Resmi Sitesi - News  »  23 Ekim GameEkstra Argon CUP #3 sonuçlandı!
 
 
       
28 Mayıs HyperX Spring Challenge CS:GO Turnuvası   7 Mayıs Gameekstra CS:GO Minicup #17   30 Nisan Samsung Fight for Curved 1v1 CS:GO Turnuvası   19 Mart HyperX Winter CUP`17 CS:GO Turnuvası   5 Mart GameEkstra CS:GO Minicup #16
Slot : 8/8
  Slot : 8/8
  Slot : 128/128
  Slot : 8/8   Slot : 8/8
Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : 150   Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : 150
Tarih : 28 Mayıs   Tarih : 7 Mayıs   Tarih : 30 Nisan   Tarih : 19 Mart   Tarih : 5 Mart
Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...
 

Haberler


 23 Ekim GameEkstra Argon CUP #3 sonuçlandı!  


Bir GameEkstra GamerArena klasiği haline dönmüş csgo turunuvalarına bir de Argon Cup ekledik. Turnuva serisinin üçüncüsü düzenlenen Argon CUP #3 keyifli maçlara sahne oldu. Grup aşamasında haritalar sırasıyla; Overpass - Cobblestone ve Cache şeklindeydi. Gelin hep birlikte turnuva gidişatını inceleyelim.



A grubunda Dream Wolves, noonetap, stfuENEMY ve pudingerZ yer alıyordu.A grubunda hazırlıklarını ilk tamamlayan iki takım Dream Wolves ve pudingerZ karşı karşıya geldi.Dream Wolves maçı 16 - 11 kazandı.Grubun bir diğer maçı ise stfuENEMY ve noonetap arasındaydı.noonetap rüzgarı arkasına alarak 11 - 4lük üstünlükle ilk yarıyı önde kapattı.İkinci yarıda ise iyi plan ve oyunlarıyla stfuENEMY skoru kapatmaya çalıştıysa da başaramadı ve maç 16 - 14 noonetap'in üstünlüğüyle bitti.



İkinci turun ilk maçı stfuENEMY ve pudingerZ arasındaydı.stfuENEMY ilk maçlarında son dakika performanslarını kaybetmemiş olmalı ki ikinci maçlarında sürekli önde olarak maçı 16 - 7 kazanmasını bildiler.Bir diğer yandada Dream Wolves ve noonetap arasında kıyasıya bir mücadele vardı.İki takımda Cobblestone haritasını iyi ezberlemiş olmalı ki Smoke oyunlarını iyi yaptılar.Bu kıyasıya süren maçın galibi olmadı ve maç 15 - 15 berabere bitti.



A grubunun üçüncü tur maçlarında her roundun sonunda oynayan ve izleyenler olarak çok heyecanlandık.4 takımda yarı finale isimlerini yazdırabilmek için herşeylerini koyuyorlardı.stfuENEMY ve Dream Wolves maçı Cache haritasında oynanıyordu.stfuENEMY kazanmayı çok istiyordu hamlelerini çok cesurca kullanıyordu ama karşılarında ki Dream Wolves'ta boş durmuyordu.Dişe diş rekabetin yaşandığı karşılaşmadan kimse galip gelemedi ve maç 15 - 15 berabere bitti.stfuENEMY ve DreamWolves maçı berabere bitince pudingerZ ekibinin yarı finale çıkmak için bir şansı kalmamıştı ama onlarda adeta kanının son damlasına kadar savaştı.A grubunun son maçı pudingerZ ile noonetap arasındaydı noonetap belki de yarı finali garantilediklerinden A grubunun son maçını biraz rahat oynadı ve maç 15 - 15 berabere bitti.Böylece A Grubundan çıkan 2 takım Dream Wolves ve noonetap oldu.



B grubunda PROMISING, Exodus Perceptions, TOA ve TheGoodFellas bulunuyordu.B grubunun ilk maçı PROMISING ve TOA arasındaydı.PROMISING turnuvaya çok ama çok hazır geldiklerini ilk maçtan bize gösterdi ve rakibine fazla bir şans tanımadan maçı 16 - 6 gibi bir skorla bitirdi.Grubun bir diğer maçı ise Exodus Perceptions ve TheGoodFellas arasındaydı Exodus Perceptions'ta PROMISING gibi turnuvaya oldukça hazır ve kendilerinden emin geldikleri bu maçtan belliydi.Exodus Perceptions ve TheGoodFellas arasında geçen maçı Exodus Perceptions 16 - 5 kazandı.



B grubunun ikinci turunda TheGoodFellas ile PROMISING karşı karşıya geldi.PROMISING yine rakibine fazla bir şans tanımadı ve 16 - 3 gibi bir skorla kazandı.Bir diğer maç Exodus Perceptions ve TOA arasındaydı TOA takımından Midas'ın AWP'sine karşılık veremeyen Exodus Perceptions için yapacak fazla birşey yoktu.TOA, Exodus Perceptions'u 16 - 11 yenmeyi başardı.




B grubunda son turda ise en iddialı iki takım karşı karşıya geldi.PROMISING ve Exodus Perceptions mücadelesi ilk yarıya kadar çok kıyasıya gitsede.Exodus Perceptions ikinci yarıda rakibine fazla bir şans tanımadı ve 16 - 9 kazandı.Grubun son maçında TOA ile TheGoodFellas karşı karşıya geldi.TOA için kolay bir maç olacaktı.TheGoodFellas'ın yarı finale çıkabilmesi ihtimal bile değildi ki öyle oldu TOA TheGoodFellas'ı 16 - 5 gibi bir skorla yendi.B grubunda ki maçlar bittiğinde ilk 3 takımında puanları aynı olduğu için averaja bakıldı.PROMISING ve Exodus Perceptions yarı finale çıktı.



Yarı final eşleşmeleri şu şekilde oldu;

Dream Wolves vs Exodus Perceptions

noonetap vs PROMISING

Yarı final ilk maçı Dream Wolves ile Exodus Perceptions arasında oldu.Harita elemesinde Dust 2 çıktı.Knife atıldı ve maç başladı.Exodus Perceptions averaj sayesinde çıktığı gruptan adeta biz şansla değil bileğimizin hakkıyla çıktık dercesine oynuyordu.Dream Wolves'ta üst üste aldığı roundlarla skoru kapatmaya çalışıyordu.Ama Exodus Perceptions takımı buna bir son verdi ve maç 16 - 13 bitti.Böylece turnuvanın ilk finalisti belli olmuştu.İlk finalist Exodus Perceptions!



Diğer yarı final karşılaşmasında ise noonetap ve PROMISING karşı karşıya geldi.Harita oylamasında karşılıklı elemeler ile seçilen Cobblestone oldu.Bıçaklar çekildi taraflar seçildi.Maç çok kıyasıya geçiyordu ama birinin galip gelmesi gerekiyordu.PROMISING bu görevi üslendi ve maçtan 16 - 12 galip geldi ve ikinci finalist oldu!



Geldik final karşılaşmasına!

Exodus Perceptions ile PROMISING final maçı için bütün hazırlıklarını bitirdi.Harita elemeleri yapıldı ve sırasıyla; Dust 2, Train ve Overpass haritaları seçildi.

3 maçlık serinin ilk maçı içi start verildi.İki takımda Dust 2 ye iyi hazırlanmış olsalar gerek ki skorlar maç boyunca eşit ilerledi.15 - 15 beraberliğin sonunda 19 - 17 Exodus Perceptions kazandı.Exodus Perceptions'un oyuncusu EXTREM adeta attığı headshotlarla bizi büyüledi.PROMISING takımında ise sickness 37 | 4 | 22 KDA'sıyla takımını taşıyamadı.



Final maçının 2. haritası Train.Final maçının ilk maçı gibi bu karşılaşmada kıyasıya devam ediyordu.PROMISING'ten WhiteHawk AWP'yle harikalar yarattı.Exodus Perceptions'tan Thor1NN çok çabaladı ama takımını taşıyamadı.Train mapinde PROMISING rakibi Exodus Perceptions'u 19 - 17 yendi.



Turnuvanın şampiyonunu belirleyecek olan ve üç maçlık serinin son karşılaşması Overpass haritasında oyuncular hazır!2 maçta olduğu gibi bu maçta epey bir çekişmeli geçti.Son maçta takım oyunundan ziyade oyuncuların şahsi performansları daha çok öndeydi.PROMISING eko roundundayken fhezyw0w =D'un aldığı 4 kill sonucunda arkasına aldığı rüzgarı bırakmadı takımını taşımak için elinden gelen herşeyi yaptı diyebiliriz.Aynı şekilde PROMISING'te yine WhiteHawk AWP'siyle ne yaptıysa olmadı.Maç 15 - 15 beraberliğin sonunda Exodus Perceptions'un 19-17 lik zaferiyle sonuçlandı.

Turnuvanın Şampiyonu
Exodus Perceptions !!




Turnuva fotoğraf albümüne ulaşmak için; TIKLAYIN
Turnuva eşleştirmelerine ulaşmak için; TIKLAYIN
Turnuva hakkında bilgi için; TIKLAYIN


Your comment
Name:
E-Mail:
Homepage:
Enter security code
Güvenlik kodu
IP: 23.20.193.33
Bold Underline Italic Strike Strike All uppercase All lowercase Text spacing separate Email Link Image list Quote Code Toggle separate PHP hide anchor
Align left Align center Align right Align justify Subscript Superscript Float left Float right Add HR separate Table Row Collumn separate Youtube Myvideo Gametrailers Wipido Xfire
Options: • HTML is OFF • BBCode is ON • Smilies are ON
 
 
 
 
 
 
 
 
 
             
 
 
 + Genel    + Oyuncu    + Bizi Takip Edin    
 Ana Sayfa    Takımlar    Facebook    
 Hakkımızda    Maç Sonuçları    Youtube    
 Medya    Top 10    Twitter    
 Organizasyonlar    Haber Gönder  
 Ekipmanlar        mIRC    
 Canlı Yayın            
 İletişim            
             
 Copyright 2012 gameekstra.org - Tüm Hakları Saklıdır.
 Web Tasarım ve Kodlama Auradizayn.com