GameEkstra GamerArena Resmi Sitesi - News  »  02 Ekim GameEkstra Argon CUP #2 sonuçlandı!
 
 
       
28 Mayıs HyperX Spring Challenge CS:GO Turnuvası   7 Mayıs Gameekstra CS:GO Minicup #17   30 Nisan Samsung Fight for Curved 1v1 CS:GO Turnuvası   19 Mart HyperX Winter CUP`17 CS:GO Turnuvası   5 Mart GameEkstra CS:GO Minicup #16
Slot : 8/8
  Slot : 8/8
  Slot : 128/128
  Slot : 8/8   Slot : 8/8
Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : 150   Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : 150
Tarih : 28 Mayıs   Tarih : 7 Mayıs   Tarih : 30 Nisan   Tarih : 19 Mart   Tarih : 5 Mart
Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...
 

Haberler


 02 Ekim GameEkstra Argon CUP #2 sonuçlandı!  


Bir GameEkstra GamerArena klasiği haline dönmüş csgo turunuvalarına bir de Argon Cup ekledik. Turnuva serisinin ikincisi düzenlenen Argon CUP #2 keyifli maçlara sahne oldu. Grup aşamasında haritalar sırasıyla; Dust 2 - Overpass ve Mirage şeklindeydi. Gelin hep birlikte turnuva gidişatını inceleyelim.A grubunda Endless Energy, ForFun, Steel5Wrist ve Neo Gaming yer alıyordu. ForFun takımı turnuvaya katılım sağlamadığından dolayı takım oyuncularından her hangi birisi bundan sonra ki turnuvalara girişi yasaklanmıştır. Grubun favori takımı olan Endless Energy, ilk maçı rakibi olmadığı için hükmen kazanmış sayıldı. Bir diğer A grubu maçı ise Steel5Wrist ile Neo Gaming arasında gerçekleşti, dust2 haritasında oynanan maçta Neo Gaming bir an bile rakibine karşı geri kalmayarak maçı 16-9 skoru ile kazanmış oldu.
İkinci turun ilk maçı Neo Gaming ile Endless Energy arasında oynandı. Hızlı bir başlangıç yapan E.E. takımı rakibi Neo Gaming'e sadece 4 round kazandırarak maçı 16-4 kazanmış oldu. İkinci turun bir diğer maçı Steel5Wrist ile ForFun, rakibi olmadığı için bu maçı hükmen kazanmış sayılan Steel5Wrist takımı dinlenmek için güzel bir zaman yakalamış oldu.A grubunun yarı finalden önce ki son eşleştirmeleri EndlessEnergy - Steel5Wrist ve NeoGaming - ForFun şeklindeydi. Epey çekişmeli bir maç olmasına rağmen Endless Energy rakibini 16-14 skoru ile yenerek yarı finalin ilk ismi olmayı başardı. Rakibi olmadığı için bu turu hükmen kazanmış sayılan Neo Gaming takımı, ilk turda aldığı galibiyetiyle birlikte iki maç kazanmış sayıldı ve yarı finalin bir diğer ismi oldu.B grubunda ise NWA, Destiny Vindicated, WindsOfEternity ve HadiEvinize takımları yer alıyor. Bir önceki Argon CUP turnuvasının şampiyonu NWA, bu turnuvaya da katılım sağlayarak iddialı isimlerin en üstünde yer aldı. B grubunun ilk tur maçlarında eşleştirmeler sırasıyla NWA - Destiny Vindicated ve WindsOfEternity - HadiEvinize şeklindeydi. Grubun favori ismi olan NWA rakibine karşı dust2 haritasında hem T hemde CT tarafında üstünlük sağlamayı başardı ve 16-9 skorunun sahibi oldu. Bir diğer karşılaşmada ise WindsOfEternity takımı rakibi HadiEvinize takımına sadece 6 round kaybetti ve 16-6 skoru ile hanesine 3 puanı ekledi.B grubunun ikinci tur eşleştirmeleri sırasıyla, HadiEvinize - NWA ve WindsOfEternity - Destiny Vindicated oldu. WindsOfEternity takımı ilk turda aldığı galibiyet nedeniyle bu turda yarı final biletini garantilemek için savaşıyor. Rakibi olan Destiny Vindicated'e karşı kusursuz bir oyun sergilemeyi başaran WindsOfEternity, 16-11 skoru ile maçı kazanarak yarı finalin üçüncü ismi olmayı başardı. NWA - HadiEvinize eşleşmesi önceki maç gibi yarı finalin son ismini belirleyecek mi? Hem grubun hemde turnuvanın favorisi olan NWA bizleri şaşırtmadan arka arkaya aldığı roundlar ve muhteşem ikili oyunlar sayesinde 16-9 skorunun sahibi oldu ve yarı finalin son ismi olmaya hak kazandı.
Yarı final eşleştirmeleri şu şekilde oldu;

Endless Energy vs WindsOfEternity

Neo Gaming vs NWA
Yarı finalin ilk karşılaşması Endless Energy ile WindsOfEternity arasında oynandı. Harita elemesinde seçilen ise Cache oldu, WindsOfEternity takımı Cache haritasını seçtiği için beklentilerimiz daha yüksek oldu haliyle. Beklentilerimizi tam olarak karşılık bulmadı açıkcası, Endless Energy takımı grup maçlarında ki rakiplerine yaptığı gibi maça hızlı başlamayı tercih etti. İlk yarıyı sadece 5 round kaybederek bitiren Endless Energy, ikinci yarıyı 16-7 skoru ile tamamladı ve turnuvanın ilk finalisti olmaya hak kazandı.

Bir diğer yarı final karşılaşması ise Neo Gaming ile NWA arasında oynandı. Grup maçlarından namağlup çıkan NWA, yarı finalde de bizleri şaşırtmadı. Bir yarı final maçı olduğu için çekişmeli bir maç olmasını beklerdik açıkcası, rakibine sadece 4 round kaybeden NWA 16-4 skoru ile ikinci finalist olmayı başardı.Geldik final karşılaşmasına!

Gruplarının favori isimleri olan takımlar finalde! NWA ile EndlessEnergy takımları karşı karşıya! Harita elemesi yapıldı ve sırasıyla; Mirage, Train ve Cobblestone haritaları seçildi.Üç maçlık serinin ilk maçı için knife round oynandı. Mirage haritasında bildiğimiz gibi CT tarafının daha kolay üstünlük sağlayabileceği bir harita fakat NWA takımı T tarafında başlamasına rağmen ilk yarıda rakibinden 7 round almayı başardı ve güzel bir başlangıç yaptı. İkinci yarıda beklenmedik bir şekilde Endless Energy takımı da T tarafında arka arkaya roundlar alıyor ve durum dengeli gidiyordu. Takımlar kusursuz taktikleri ve yapılan göz kamaştırıcı savunmalar bizleri epey heyecanlandırdı. Ne kadar da çekişmeli geçsede maçın bir kazananı olmak zorundaydı ve NWA oyunun sonunda aldığı peş peşe 3 round ile maçı 16-14 kazanmayı başardı.
İkinci karşılaşma Train haritasında oynanıyor ve Train haritası NWA'nın oynamayı çok sevdiği ve seçtiği harita. İlk maçın sonlarına doğru kurduğu üstünlüğü devam ettiren NWA, pistol roundta ByankaS'ın aldığı üç frag ile hızlı bir başlangıç yaptı. Rakibini artık tamamı ile çözmüş bulunan NWA takımı hiç zorluk çekmeden favori haritasında 16-10 skorunun sahibi olmayı başarıyor ve üç maçlık serinin iki maçını kazanarak turnuvanın şampiyonu oluyor.
Turnuvanın Şampiyonu; NWA!!!
Turnuva fotoğraf albümüne ulaşmak için; TIKLAYIN
Turnuva eşleştirmelerine ulaşmak için; TIKLAYIN
Turnuva hakkında bilgi için; TIKLAYIN


Your comment
Name:
E-Mail:
Homepage:
Enter security code
Güvenlik kodu
IP: 54.92.158.65
Bold Underline Italic Strike Strike All uppercase All lowercase Text spacing separate Email Link Image list Quote Code Toggle separate PHP hide anchor
Align left Align center Align right Align justify Subscript Superscript Float left Float right Add HR separate Table Row Collumn separate Youtube Myvideo Gametrailers Wipido Xfire
Options: • HTML is OFF • BBCode is ON • Smilies are ON
 
 
 
 
 
 
 
 
 
             
 
 
 + Genel    + Oyuncu    + Bizi Takip Edin    
 Ana Sayfa    Takımlar    Facebook    
 Hakkımızda    Maç Sonuçları    Youtube    
 Medya    Top 10    Twitter    
 Organizasyonlar    Haber Gönder  
 Ekipmanlar        mIRC    
 Canlı Yayın            
 İletişim            
             
 Copyright 2012 gameekstra.org - Tüm Hakları Saklıdır.
 Web Tasarım ve Kodlama Auradizayn.com