GameEkstra GamerArena Resmi Sitesi - News  »  25 Eylül MSI Fight for Pascal CS:GO turnuvası sonuçlandı !
 
 
       
28 Mayıs HyperX Spring Challenge CS:GO Turnuvası   7 Mayıs Gameekstra CS:GO Minicup #17   30 Nisan Samsung Fight for Curved 1v1 CS:GO Turnuvası   19 Mart HyperX Winter CUP`17 CS:GO Turnuvası   5 Mart GameEkstra CS:GO Minicup #16
Slot : 8/8
  Slot : 8/8
  Slot : 128/128
  Slot : 8/8   Slot : 8/8
Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : 150   Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : 150
Tarih : 28 Mayıs   Tarih : 7 Mayıs   Tarih : 30 Nisan   Tarih : 19 Mart   Tarih : 5 Mart
Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...
 

Haberler


 25 Eylül MSI Fight for Pascal CS:GO turnuvası sonuçlandı !  


GameEkstra GamerArena sizleri MSI Türkiye sponsorluğunda bireysel turnuvaya davet etti ve 256 kişinin onaylandığı bu turnuva heyecan verici karşılaşmalara sahne oldu. Gelin hep birlikte turnuva gidişatını inceleyelim.25 Eylül Pazar günü saat 10:30 da start verilen bu turnuvada onlarca oyuncu Pascal serisinden olan GTX 1060 ekran kartı için mücadele etmeye hazırdı. 23 Eylül Cuma günü belli olan eşleşmelere göre sırayla yerlerini alan oyuncular hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz ilk maçlara başlandı.Katılım sağlayacağına dair onay vermelerine rağmen katılım sağlamayan oyuncular nedeniyle ilk tur maçları hızlı sonuçlandı. Uykusuzluğun ve rakipsizliğin getirdiği durgun ortam bu tur maçlarına epey etki etti. Bu sayede oyuncular bir birlerini tanıyıp, arkadaşlık ve kardeşlik çerçevesinde oyun oynamak için ilk adımlarını atmış oldular.Çeyrek finale kadar olan beş kademe yani beş round maçları tek maç üzerinden değerlendirilip tamamı ak47-m4a1-m4a4 silahları ile aim_map2_go haritasında oynandı. Rakibini alt etmeyi başaran oyuncu otomatik olarak üst tura çıkmış bulundu. Elemeleri hızlı bir şekilde bitirmiş olmamız turnuva gidişatında ki heyecanı korumamızda bizlere yardımcı oldu.Bir önceki bireysel CS:GO turnuvasının şampiyonu olan l0gicman bu turnuvada da sahne aldı. Favori oyuncular arasında olmasına rağmen dördüncü tur rakibi olan hatex'e karşı 16-13 skoru ile maçı kaybederek turnuvaya erken veda etti.256 kişilik eşleme tablosundan sadece sekiz kişi çeyrek final hakkına sahip oluyor ve GameEkstra GamerArena Final bölümünde oynamaya devam ediyor. Çeyrek final oyuncuları sırasıyla; DROWSY, m0s, IMOR, GAIS, amiRzz, Kib4r, Azad1337 ve Xaq oldu.Çeyrek final maçlarına hızlı bir başlangıç yapan m0s, rakibi DROWSY ile karşılaştığı iki maçta 16-7 rifle ve 16-14 awp skorlarıyla galip gelerek ilk yarı finalist olmayı başardı. DROWSY adlı oyuncuyu tebrik ve teşekkür ederek uğurladı. Bir diğer çeyrek final maçı IMOR ve GAIS ikilisi arasında oynandı, çekişmeli geçen bu karşılaşmada ilk olarak 22-18 skoru ile IMOR ak47 haritasında üstün geldi. Yaşadığı yenilginin hemen ardından SuperMassive'den tanıdığımız GAIS 16-7 awp ve 16-12 pistol haritalarında üstünlük sağlayarak ikinci yarı finalist olmayı başardı. Bu arada rakiplerinden aldığı skorlar ve başarısı sayesinde turnuvanın beşincisi olmaya hak kazanan IMOR ödülü olan MSI INTERCEPTOR DS100 adlı ödülünü alarak turnuvaya veda etti.
Çeyrek finalin üçüncü karşılaşması amiRzz ile Kib4r arasında oynandı, neredeyse eşit seviyede olan bu iki oyuncunun karşılaşmasının sonucunu kimse tahmin edemiyordu. İlk harita olan rifle maçında 16-14 skoru ile üstünlük sağlayan amiRzz rakibine göre biraz daha rahat bir tavır sergileyerek ikinci harita olan awp haritasına geçiş sağladı. Bu haritada ise 16-12 skoru ile eşitliği sağlayan Kib4r eşleşmede ki ağırlığını ortaya koydu adeta. Son harita olan pistol karşılaşması kritik bir maç olmasından dolayı bizleri ve izleyenleri heyecanlandırmadı değil. Güzel bir başlangıç yapan amiRzz, ufak tefek hataları nedeniyle rakibi Kib4r'a yarı final biletini 16-10 skoru ile teslim etti.Çeyrek finalin dördüncü ve son karşılaşması Azad1337 ile Xaq arasında oynanıyor. Geçtiğimiz turnuvada derece yapmış olan Xaq bu turnuvada da boy göstererek daha hırslı bir şekilde sahnelerde kendini belli etti. İlk haritada 16-14 skoruyla galip gelen Azad1337 avantajlı olan tarafta fakat rakibi Xaq yarı final biletini hiç vermek ister gibi durmuyor. Sırasıyla 16-5 awp ve 16-10 pistol haritalarında hızlı galibiyetler elde ederek 2-1 üstünlük ile yarı finalin son ismi Xaq oluyor!
Yarı finalistlerin tamamı belli oldu, isimler sırasıyla; m0s, GAIS, Kib4r ve Xaq oldu. İlk eşleşme m0s ve GAIS, epey çekişmeli geçeceğini tahmin ettiğimiz bu karşılaşma tahminlerimizi boşa çıkarmadı. İki tarafta birinci olup GTX 1060 Ekran kartının sahibi olmak istiyordu, arka arkaya alınan karşılıklı roundlar ile ilk maçın skoru 16-14 GAIS üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci haritada ise awp benim silahım diyen m0s 16-10 skorunun sahibi oldu ve durumu 1-1 eşitliğe getirmeyi başardı. Sıra son harita olan pistol haritasına geldi, heyecan verici bu karşılaşma bu haritada da bizleri güzel anlara şahit olmamızı sağladı. 16-14 skoru ile son karşılaşmanın sahibi olan GAIS turnuvanın ilk finalisti oldu. Rakibi olan m0s'u tebrik ederek elini sıktı ve sevgi, saygı çerçevesinde bir sahneye tanık olduk.
Bir sonraki yarı final eşleşmesi ise Kib4r ve Xaq arasında oynandı. Önceki maçlarda da olduğu gibi hızlı başlangıç yapan kib4r ilk haritada 16-10 galip gelmeyi başardı. Hemen arkasından awp haritasında kendini daha ispatlamış olan Xaq maça dahil oldu ve 16-13 skoru ile durumu 1-1 yapmayı başardı. Son karşılaşma olan pistol haritasında beklenmedik bir şekilde üstünlük sağlayan Xaq, rakibine sadece 4 round kazandırarak 16-4 skoruna sahip oldu. Turnuvanın ikinci finalisti Xaq!

Final eşleşmeleri belli olduğuna göre üçüncülük maçına geçebiliriz. Yarı finalde elenmiş olan iki oyuncu m0s ve kib4r bir kez daha sahne aldı. Rakibini tüm turnuva boyunca dikkatlice izleyen Kib4r stratejisi hazır bir şekilde maçlara başladı. Arka arkaya kazandığı roundlar ile üçüncülük koltuğunun sahibi oldu.

Turnuvanın dördüncüsü; m0s !

Turnuvanın üçüncüsü; Kib4r !

Geldik mi final karşılaşmasına...

GAIS ve Xaq GTX 1060 için savaştı, tüm yeteneklerini ortaya koydular ve pür dikkat maçlara başladılar. GAIS final karşılaşması olmasına rağmen hızlı bir başlangıcı tercih etti ve başardı da, arka arkaya aldığı skorlar ile durumu 16-10 yapmayı başardı ve ilk maçın galibi oldu. İkinci karşılaşmada awp ise kendini daha çok belli etmiş olan Xaq favorimizdi fakat GAIS rakibini çözmek adına epey kafa yormuş belli ki, ilk haritada olduğu gibi hızlı oynamayı tercih ederek arka arkaya skorlar aldı ve skoru 16-12'ye getirerek 2-0 üstünlüğü sağladı. Turnuvanın şampiyonu olan GAIS tıpkı eski maçlarda olduğu gibi rakibinin elini sıkarak tebrik etti.


Turnuvanın İkincisi; Xaq !Turnuvanın Şampiyonu; GAIS !!!


Turnuva yazısı için; TIKLAYIN
Turnuva fotoğraf albümü için; TIKLAYIN
Turnuva eşleşmeleri için; TIKLAYIN


Your comment
Name:
E-Mail:
Homepage:
Enter security code
Güvenlik kodu
IP: 54.92.158.65
Bold Underline Italic Strike Strike All uppercase All lowercase Text spacing separate Email Link Image list Quote Code Toggle separate PHP hide anchor
Align left Align center Align right Align justify Subscript Superscript Float left Float right Add HR separate Table Row Collumn separate Youtube Myvideo Gametrailers Wipido Xfire
Options: • HTML is OFF • BBCode is ON • Smilies are ON
 
 
 
 
 
 
 
 
 
             
 
 
 + Genel    + Oyuncu    + Bizi Takip Edin    
 Ana Sayfa    Takımlar    Facebook    
 Hakkımızda    Maç Sonuçları    Youtube    
 Medya    Top 10    Twitter    
 Organizasyonlar    Haber Gönder  
 Ekipmanlar        mIRC    
 Canlı Yayın            
 İletişim            
             
 Copyright 2012 gameekstra.org - Tüm Hakları Saklıdır.
 Web Tasarım ve Kodlama Auradizayn.com