GameEkstra GamerArena Resmi Sitesi - News  »  04 Eylül GameEkstra Argon CUP sonuçlandı!
 
 
       
28 Mayıs HyperX Spring Challenge CS:GO Turnuvası   7 Mayıs Gameekstra CS:GO Minicup #17   30 Nisan Samsung Fight for Curved 1v1 CS:GO Turnuvası   19 Mart HyperX Winter CUP`17 CS:GO Turnuvası   5 Mart GameEkstra CS:GO Minicup #16
Slot : 8/8
  Slot : 8/8
  Slot : 128/128
  Slot : 8/8   Slot : 8/8
Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : 150   Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : 150
Tarih : 28 Mayıs   Tarih : 7 Mayıs   Tarih : 30 Nisan   Tarih : 19 Mart   Tarih : 5 Mart
Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...
 

Haberler


 04 Eylül GameEkstra Argon CUP sonuçlandı!  Bir GameEkstra GamerArena klasiği haline dönmüş csgo turunuvalarına bir de Argon Cup ekledik. Turnuva keyifli maçlara ve mücadelelere sahne oldu. Grup aşamasında haritalar sırasıyla; Cache - Dust 2 ve Train şeklindeydi. Gelin hep birlikte turnuva gidişatını inceleyelim.A grubunda NWA, TNT, DIESC ve KörTopalGaming yer alıyordu. Grubun favorisi NWA turnuvaya hızlı bir başlangıç yaparak ilk rakibi TNT'yi cache haritasında 16-9 skoru ile yenmeyi başardı, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz minicup #14 turnuvasından tanıdığımız NWA, bu sefer birinci olmak geldiklerini ve çok çalıştıklarını maçlardan hemen önce belirtti. Grubun bir diğer maçı olan DIESC ile KTG eşleşmesinde bir tahmin yapamıyorduk, henüz GameEkstra GamerArena da ilk turnuvası olan DIESC takımı hırslı oyunu ile hata yapmadan rakibine sadece 5 round vererek ilk galibiyetini aldı.A grubunda ikinci tur maçlarında bizleri biraz heyecanlandırmadı değil. DIESC ile TNT takımları dust2 haritasında eşleşti ve bizlere keyifli bir maç izleme imkanı sundular. DIESC takımından "Midas" awpsi ile TNT takımından "ONDEROFF" entry fragleri ile bizlere güzel dakikalar yaşattı, karşılıklı takım oyunları ve bire bir yeteneklerin ön planda olduğu bu maçta 16-14 skoru ile kazanan taraf DIESC oldu ve ikinci galibiyetleri ile yarı finale çıkmayı başaran ilk takım olarak isimlerini tabloya yazdırdılar. Grubun bir diğer maçı olan NWA ile KTG karşılaşması hızlı sonuçlandı, NWA takımı ilk maçında olduğu gibi hata yapmadan aldığı peş peşe roundlar ile rakibini 16-4 alt etmeyi başardı ve yarı finalin ikinci ismi oldu. Gruptan çıkmayı başaramayan TNT takımı ile KTG takımı maç yapmayı istemeyerek son eşleşmelerine katılmadı. NWA takımı grubun son maçında DIESC takımı ile eşleşti, train haritasında ki mücadele de 16-2 NWA üstünlüğü ile grubun namağlup birincisi NWA oldu.

B grubunda ise Destiny Vindicated, Dream Wolves, Zone E-sports ve Antiques takımları yer alıyordu. Turnuvaya katılım sağlamayan Antiques takımı bizleri biraz üzdü açıkcası. İlk tur maçını rakibi olmadığı için 1-0 galip sayılan zone takımı alıştırma yapmak için zaman kazanmış oldu bunun yanında bir diğer maç olan Destiny Vindicated ile Dream Wolves karşılaşması başlamıştı. SteelSeries Online Summer Cuptan da tanıdığımız ayrıcaHyperX Cloud Cup turnuvasına katılım sağlamış olan Dream Wolves takımı iddalıydı. Cache haritasında oynanan karşılaşmada SpHnx'in B bomba bölgesine rakibine nefes aldırmaması, MOCKJEE'nin orta bölgede kurduğu kusursuz hakimiyet ve eksiksiz takım oyunları Dream Wolves'e ilk galibiyetini kazandırmış oldu, 16-9 skoru ile mağlup olan taraf Destiny Vindicated takımı oldu. İkinci tur maçlarında ise oyun oynamadan galibiyet alma sırası Destiny Vindicated takımındaydı. Dust 2 haritasında eşleşen zone ile Dream Wolves karşılaşmasında biraz rekabet bekliyorduk açıkcası. Tahminlerimiz tüm izleyenleri yanılttı açıkcası, Dream Wolves takımı arka arkaya aldığı roundlar ile zone takımına adeta göz açtırmadı, kusursuz bir oyun sergileyerek Zone takımına göz açtırmadı Dream Wolves! 16-6 skoruna sahip olarak grubun ilk yarı finalisti olan Dream Wolves son karşılaşmasında rakibi olmadığı için epey bi rahattı. Üçüncü turun tek maçı olan aynı zamanda gruptan çıkmadan önce ki son maç Destiny Vindicated ile Zone arasında oynandı. Train haritasında bildiğimiz gibi kişisel oyunlardan ziyade takım oyunları ön planda olmalı, iki takımda yeteneklerini sergiledi, iki takımda çalışmalarının karşılığını verdi fakat bir takım galip gelmek zorundaydı. Train haritasında daha baskın olan zone takımı 16-13 skoruna sahip olarak rakibini elemeyi başardı ve grubun ikinci yarı finalisti oldu!

Yarı final eşleşmeleri şu şekilde oldu;

NWA vs Zone E-sports

DIESC vs Dream Wolves

Yarı finalin ilk maçı NWA ile Zone E-sports arasında oldu. Harita elemesinde NWA takımının neredeyse en iyi olduğu harita diyebilirim ki takım kaptanları M.G.i'ninde dediği o, train haritası seçildi knife atıldı ve maç başladı. Anlaşılan şu ki zone takımı bu turnuvaya yeteri kadar çalışmadan gelmişti, sadece bir galibiyet ile yarı finale çıkmayı başarsa bile NWA takımına karşı 16-8 skoru ile kaybederek turnuvaya veda etti. Turnuvanın ilk Finalisti NWA!

Bir diğer yarı final karşılaşmasında ise Dream Wolves ile DIESC takımlarını izliyoruz. Harita oylamasında karşılıklı elemeler ile seçilen Mirage oldu. Bıçaklar çekildi taraflar seçildi, bıçak roundunu kazanan Dream Wolves CT tarafını seçti ve maç başladı. DIESC takımı herhalde Mirage haritasına ana vatan diyordu, Dream Wolves takımı ne yaptıysa CT tarafında yeterli bir savunma yapmayı başaramadı ve ilk yarıyı 8-7 skoru ile geri de kapattı. İkinci yarıya hızlı başlayan Dream Wolves elinden geleni yapıyordu ama mirage haritasında DIESC takımı kadar iyi değillerdi, kusursuz bir savunma yapan DIESC takımı karşılaşmayı 16-14 skoru ile kazanmayı başardı ve ikinci finalist oldu!
Geldik final karşılaşmasına!

NWA ile DIESC final maçı için tüm hazırlıklarını bitirdi. Harita elemesi yapıldı ve sırasıyla; Cobblestone, Cache ve Overpass haritaları seçildi.
Üç maçlık serinin ilk maçı için start verildi. A grubu maçlarının sonunda olduğu gibi rakibine çok az sayıda round kazandıran NWA takımı ilk maçı 16-3 kazandı. Final karşılaşmalarının ikinci maçı cache haritasında oynanacağını belirtmiştim, takımların kısa bir molalarının ardından ikinci maça başlandı. DIESC takımı cache haritasında beklenmedik bir şekilde öne geçmeyi başardı ve üstünlüğü sağladı, NWA takımının yaptığı hiç bir hatayı affetmeyen DIESC skoru 15-10'a kadar getirmeyi başardı. NWA takımının aldığı taktik pausenin ardından toparlanmasıyla skor 15-15'e geldi ve maç uzatmalara gitti.Uzatmalar MR3 sistemi üzerinden oynandı, takımların her hangi birisinin üstünlük kuramamasından dolayı 18-18 skoruyla maç bir kez daha uzatmaya gitti. NWA takımı artık dur diyerek aldığı arka arkaya roundlar ile 22-20 skorunun sahibi olarak turnuvanın galibi olmayı başardı!


Turnuvanın Şampiyonu; NWA !!!Turnuvanın İkincisi; DIESC !!!Turnuva fotoğraf albümüne ulaşmak için; http://bit.ly/argoncupalbum
Turnuva eşleşmelerine ulaşmak için; http://bit.ly/argoncupchart
Turnuva hakkında bilgi için; http://bit.ly/argoncup


Your comment
Name:
E-Mail:
Homepage:
Enter security code
Güvenlik kodu
IP: 54.92.158.65
Bold Underline Italic Strike Strike All uppercase All lowercase Text spacing separate Email Link Image list Quote Code Toggle separate PHP hide anchor
Align left Align center Align right Align justify Subscript Superscript Float left Float right Add HR separate Table Row Collumn separate Youtube Myvideo Gametrailers Wipido Xfire
Options: • HTML is OFF • BBCode is ON • Smilies are ON
 
 
 
 
 
 
 
 
 
             
 
 
 + Genel    + Oyuncu    + Bizi Takip Edin    
 Ana Sayfa    Takımlar    Facebook    
 Hakkımızda    Maç Sonuçları    Youtube    
 Medya    Top 10    Twitter    
 Organizasyonlar    Haber Gönder  
 Ekipmanlar        mIRC    
 Canlı Yayın            
 İletişim            
             
 Copyright 2012 gameekstra.org - Tüm Hakları Saklıdır.
 Web Tasarım ve Kodlama Auradizayn.com