GameEkstra GamerArena Resmi Sitesi - News  »  Ferit "wtcn" Karakaya Röportajı
 
 
       
28 Mayıs HyperX Spring Challenge CS:GO Turnuvası   7 Mayıs Gameekstra CS:GO Minicup #17   30 Nisan Samsung Fight for Curved 1v1 CS:GO Turnuvası   19 Mart HyperX Winter CUP`17 CS:GO Turnuvası   5 Mart GameEkstra CS:GO Minicup #16
Slot : 8/8
  Slot : 8/8
  Slot : 128/128
  Slot : 8/8   Slot : 8/8
Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : 150   Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : 150
Tarih : 28 Mayıs   Tarih : 7 Mayıs   Tarih : 30 Nisan   Tarih : 19 Mart   Tarih : 5 Mart
Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...
 

Haberler


 Ferit "wtcn" Karakaya Röportajı  
20 Ağustos Cumartesi günü HyperX sponsorluğunda düzenlediğimiz Ferit "wtcn" Karakaya imza gününde hayranları ile arasında geçen soru cevap konuşmalarını kayıt altına alarak bir röportaj şeklinde yayınlamaya karar verdik, bu sayede katılım sağlayamayan arkadaşlarıda aramızda geçen bazı sohbetlerimize dahil etmiş oluyoruz.


Ferit "wtcn" Karakaya ile misafirleri arasında geçen soru cevaplar;


Misafir : 24 saatlik yayında takipçilerin ile yaptığın konuşmaları daha sık yapılabilir bu konu hakkında ne düşünüyorsun ?

Ferit : Evet bende farkındayım güzel oluyor ve 24 saatlik yayınları 2 ayda bir yapmayı planlıyorum. Veya 12 saatlik bir yayın yapıp bunu yapabilirim . Yayında konuşulan takipçileride “Wtcn” diye bir site açıp bir uygulama ile seçmeyi düşünüyorum .

Misafir : 24 saatlik yayın yerine 12 saatlik yayın yapabilirsin mesela .

Ferit : 24 saatlik yayınlar benim içinde zor oluyor . 12 saatlik yayınlar olabilir . 24 saatlik yayın benim için bir gol’dü , hiç yapmamıştım benim
içinde bir ilk oldu .

Misafir : WOG’un yayınları Pazartesi Salı oldu hep böyle mi olacak ?

Ferit : Geçen hafta yayın yapmadık . TBF vardı ve tatile çıkıcaktık o yüzden olmadı ama bu hafta telafi olarak 4 gün yayın yapacağız .

Misafir : Şuan bulunduğunuz evde yayın yaparken mesela yüksek ses ile konuşuyorsunuz ve bağırıyorsunuz . Her hangi bir sıkıntı oluyor mu ?

Ferit : İlginç bir şekilde hiçbir sıkıntı çıkmıyor . Diğer yerlerde hep komşular ve diğer şeylerden dolayı dikkatli davranıyorduk ama burda test yaptık hiç bir sıkıntı çıkmıyor . Üst kat ofis tarzı biraz belkide o yüzden .

Misafir : WOG buluşması yakın bir zamanda olacak mı ?

Ferit : Çok yakında bir buluşma yapmayı düşünüyoruz .

Misafir : WOG ‘a Youtuber alımı olacak mı acaba ?

Ferit : Yapıcaz ama 2-3 ay sonra ve şuan düzenli gidiyor . 2-3 ay sonra farklı planlar var . Alım olucak ama farklı şekilde alt yayıncılar şeklinde olabilir .

Misafir : Şuan başvuran var mı peki ?

Ferit : Tabii çok fazla hemde .

Misafir : Twitch de herhangi bir rekabet var mı ?
Ferit : Türkiye’ de çok farlı bir olay olduğumuzu düşünüyoruz yani bir streamer house açıp PS / PC oyunlarını oynayan yayınlayan yok sadece biz varız .

Misafir : WOG’da ne zamana kadar devam edeceksin ?
Ferit : Yani WOG’u kuran biziz . Gittiği yere kadar gidicez .

Misafir :WOG’u ortaya kim attı ?

Ferit : Bilmem tanır mısınız “Özgür ÖZEL-The Dark Father” kendisi riot games den ayrıldı . Oyun sektöründe çok bilgili bir insan . Geldi bana böyle böyle bi fikrim var ne düşünüyorsun dedi banada çok mantıklı geldi .

Misafir : Youtube video çekecek misin ?

Ferit : Youtbe twitche göre kolay ama bana çok yapmacık geliyor . Yani başlatım videoyu kime konuşuyorum neye konuşuyorum çok tuhaf oluyor . Kendim açısından pek alışamadım video çekmek istiyorum ve single player oyun pek sevmiyorum daha çok multiplayer oyun benim için önemli ve Funny momentsleri çekiyorum . Birde hem Youtube’a yönelip hem Twitch ‘e yönelmek ve o sırada kendi hayatımı yönetmek gerçekten zaman alan bir şey . Ama Youtube’a da yönelmek istiyorum .

Misafir : Twitch’e başlıycak birine ne gibi bir önerin olabilir ?

Ferit : Klasik efsane sorulardan . 0’sın yeni başlıyorsun şuanda çok zor . Bir beklentin olamayacak maddi olarak . Benim avantajım profesyonel bir oyuncuydum. Ben yayın açtığım zaman 10-15 kişi izliyordu . Hatta HotshotGG den özenmiştim hatta ama o işi keyifle yapıp insanlara yansıtırsanız bence başarılı olursunuz .

Misafir : Wtcn ve ahrazları bayadır olmuyor, ne zaman olur acaba ?
Ferit : Araya çok şey girdi o yüzden uzun bir süredir yok . Evdeki teknik işler genellikle hep ben yaptım. Sonradan 24 saat yayın sözüm vardır onu yapmam gerekiyordur . Sözümü tuttuğuma göre bence 2-3 haftaya bir Wtcn ve Ahrazlar gelebilir .

Misafir : WOG evinde yemekleri kim yapıyor ?

Ferit : Evde bir kere yemek yapıldı oda makarna onuda Rauf yaptı . Çoğu zaman dışardan alıyoruz ama bir catering firmaları ile anlaşıp ev yemekleri almayı planlıyoruz .

Misafir : Twitch ile iletişime geçiyor musun ?

Ferit : Kesinlikle , Twitch’te şuan tanıdığınız “Charmie” var . O olmayınca support ile konuşuyorduk .

Misafir : Bir t-shirt tarzı bir şey çıkartmayı düşünüyor musunuz ?

Ferit : Şuan üstünde çalışılıyor . Sadece T-shirt değil bileklikte düşünüyorum . T-shirtler içinde yayında kullandığım sözler üzerine düşünüyorum baskıları .

Misafir : Oyunlar okul hayatını etkiledi mi ?

Ferit : Tabi ki de etkiledi . Hem de çok fazlası ile .

Misafir : Profesyonel oyunculuğa ilk nasıl başladın ?

Ferit : İlk önce küçük bir takım ile başladım . Kafe turnuvalarına katıldık . Orda HWA bana LOL takımını kur dedi ve o şekilde profesyonel oyuncu oldum .

Misafir : Ailen bu konu hakkında ne dedi ? Nasıl karşıladılar ?

Ferit : Tabi ki de istemediler . Yani elime geçen bir şey yoktu o zamanlar ama GameX ten sonra orda kazandığım laptopu görünce yavaş yavaş ısınmaya başladılar .


Soru cevapların ardından hayranları ile 1on1 maç attı, 15 kişi arasından sadece bir kişinin onu yenebildiğini de söylemek isteriz.

İmza günü fotoğraf albümüne ulaşmak için;
http://bit.ly/hyperxwtcnalbum


Your comment
Name:
E-Mail:
Homepage:
Enter security code
Güvenlik kodu
IP: 54.92.158.65
Bold Underline Italic Strike Strike All uppercase All lowercase Text spacing separate Email Link Image list Quote Code Toggle separate PHP hide anchor
Align left Align center Align right Align justify Subscript Superscript Float left Float right Add HR separate Table Row Collumn separate Youtube Myvideo Gametrailers Wipido Xfire
Options: • HTML is OFF • BBCode is ON • Smilies are ON
 
 
 
 
 
 
 
 
 
             
 
 
 + Genel    + Oyuncu    + Bizi Takip Edin    
 Ana Sayfa    Takımlar    Facebook    
 Hakkımızda    Maç Sonuçları    Youtube    
 Medya    Top 10    Twitter    
 Organizasyonlar    Haber Gönder  
 Ekipmanlar        mIRC    
 Canlı Yayın            
 İletişim            
             
 Copyright 2012 gameekstra.org - Tüm Hakları Saklıdır.
 Web Tasarım ve Kodlama Auradizayn.com